• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  [Translate to pl-PL:] Selbsttönende Brillengläser bei Fielmann
  Soczewki do okularów przeciwsłonecznych

  Dwie pary okularów w jednej oprawie!

  Meteorolog mówi o pogodzie „słonecznej z okresowymi zachmurzeniami” i prognozuje: „Warunki pogodowe będą zmienne.” Chcą Państwo wyjść na świeże powietrze, planują wycieczkę rowerową lub spacer po lesie i już się denerwują, że ze względu na pogodę ciągle będą zmieniać okulary? 


  Bez okularów przeciwsłonecznych jest za jasno, w okularach o wiele za ciemno. Idealnym rozwiązaniem są szkła fotochromowe! Noszą Państwo okulary progresywne lub okulary do dali? To żaden problem! Fotochromowe szkła okularowe dostępne są we wszystkich mocach.

  Dzień po dniu nasze oczy wykonują ciężką pracę. Nieustannie dostosowują się do zmieniających się warunków oświetlenia, dla nas samych procesy te przebiegają w sposób niedostrzegalny. Fotochromy są pomocą dla oczu i umożliwiają swobodne, bardziej komfortowe widzenie. Dzięki szkłom fotochromowym mają Państwo praktycznie „dwie” pary okularów w jednej oprawce. W pomieszczeniach oraz w pochmurne dni szkła te niczym nie odróżniają się od „zwykłych” szkieł okularowych, a kiedy pojawi się słońce nagle jak za dotknięciem różdżki noszą Państwo okulary przeciwsłoneczne z własną korekcją.

  Samobarwiące szkła okularowe – magia światła!

  To, co wygląda jak czarodziejska sztuczka, jest niczym innym niż współdziałaniem światła i szczególnych cząsteczek barwiących w szkle okularowym. Podobnie jak w słońcu otwierają się płatki kwiatów, tak też w samobarwiących szkłach okularowych znajdujące się w ich materiale cząsteczki rozwijają się. Reagują one głównie na promieniowanie UV. Im bardziej intensywne jest światło słoneczne, tym więcej cząsteczek tych rozwija się i przyjmuje część wpadającego światła. Państwa okulary w krótkim czasie zmieniają się w okulary przeciwsłoneczne!

  Szkła fotochromowe dopasowują się do natężenia światła słonecznego: automatycznie zaciemniają się lub rozjaśniają. Specjalista mówi o szkłach „fototropowych” (określenie to pochodzi z języka greckiego), czyli ruchowo reagujących na bodźce świetlne. Wielka zaleta szkieł fotochromowych: ochrona przed olśnieniem i szkodliwym promieniowaniem UV, bez względu na to, czy są one przezroczyste czy zabarwione. Państwa „zwykłe” okulary nie mają tej właściwości.

  Należy jednak wiedzieć: szkła fotochromowe mają również wady. Zimą niektóre samobarwiące szkła szybciej i bardziej intensywnie reagują na niskie temperatury: zaciemniają się. Prowadząc samochód musimy pamiętać o tym, że przednia szyba pochłania promieniowanie UV. Może się zdarzyć, że z tego powodu fotochromowe szkła zabarwią się w niewystarczającym stopniu. W salonach Fielmann nasi optycy chętnie Państwu doradzą.

  Korekcyjne szkła fotochromowe

  W naszych salonach dobiorą Państwo fotochromowe okulary odpowiednie do kształtu twarzy. Nasi optycy chętnie Państwu doradzą. W każdym z naszych salonów prezentujemy świat pełen okularów: wśród ponad 2000 oprawek supermodnej kolekcji Fielmann znajdą Państwo szeroki wybór okularów lub okularów przeciwsłonecznych.

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka