Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

(810)

Filtr

Cena

49 - 1842

Kolekcja

Wirtualna przymierzalnia

Kształt okularów

Marka

Właściwości szkieł

Kolor oprawy

Kolor szkła

Materiał oprawy

Kategoria filtra

Cena
49 - 1842
Kolekcja
Wirtualna przymierzalnia
Kształt okularów
Marka
Właściwości szkieł
Kolor oprawy
Kolor szkła
Materiał oprawy
Kategoria filtra
Strona 37 z 34


Okulary przeciwsłoneczne: Fielmann

Okulary już od dawna są elementem stylu i nieodzownym dodatkiem, który nadaje charakteru każdej stylizacji. Okulary przeciwsłoneczne oferowane w butikach optycznych Fielmann zapewniają optymalną ochronę oczu i sprawią, że wyróżnisz się z tłumu.

Najważniejszym kryterium przy zakupie okularów przeciwsłonecznych jest gwarantowana ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV! Wszystkie okulary przeciwsłoneczne oferowane w butikach optycznych Fielmann zapewniają pełną ochronę przed promieniowaniem UV. Każdy nowy model okularów przeciwsłonecznych kontrolujemy w naszym własnym laboratorium pod kątem właściwości transmisyjnych, przydatności do użytku w ruchu drogowym oraz ochrony przed promieniowaniem UV. Znak CE na wewnętrznej stronie zausznika potwierdza, że okulary przeciwsłoneczne są zgodne z normą DIN EN ISO 12312-1 i dyrektywą ŚOI (UE) 2016/425.


Pamiętaj o ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny wygląd, lecz przede wszystkim gwarancja ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oparzenia słoneczne są niebezpieczne nie tylko dla naszej skóry, ale również dla naszych oczu. Znakiem ostrzegawczym powinny być łzawiące i zaczerwienione oczy.

Nasze oczy wymagają optymalnego zabezpieczenia przed słońcem, ponieważ same nie ochronią się przed silnym promieniowaniem UV. Dobre okulary przeciwsłoneczne są niezbędne, ponieważ filtrują światło, chronią oczy przed niewidocznym, niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym i zapobiegają oślepianiu przez słońce.

Nie należy ryzykować zdrowia oczu, a bez ochrony jaką dają okulary przeciwsłoneczne promieniowanie UV może spowodować zapalenie spojówki i rogówki. Możliwym powikłaniem jest także zmętnienie soczewki oka, ponieważ komórki siatkówki mogą ulec uszkodzeniu. Osoby o wrażliwym wzroku - dzieci i pacjenci po operacji katarakty (zaćmy) – powinny w szczególności zadbać o ochronę oczu i koniecznie nosić okulary przeciwsłoneczne.

Więcej na temat ochrony przed promieniowaniem UV

Podczas gdy my wypoczywamy na wakacjach na słonecznej plaży, czy na górskich stokach nasze oczy są nieustannie narażone na ogromny wysiłek. Woda, piasek i śnieg znacznie mocniej odbijają światło słoneczne. Oznacza to, że nasila się również promieniowanie. Wszędzie tam, gdzie odbija się światło, przeciwsłoneczne i polaryzacyjne szkła okularowe są przydatne i zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Więcej na temat fotochromowych szkieł okularowych

Więcej na temat przeciwsłonecznych polaryzacyjnych szkieł okularowych


Wszystko, co warto wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych – znajdziesz na stronie internetowej Fielmann

Okulary przeciwsłoneczne już od dawna są atrakcyjnym, całorocznym dodatkiem, który powinniśmy nosić nie tylko w upalne dni. Również na górskim stoku i na Après-ski, modne okulary przeciwsłoneczne dodadzą nam szyku i sprawią, że każdy sezon zimowy będzie należał do nas.

Okulary przeciwsłoneczne są uwielbianym i modnym dodatkiem. Lubisz styl retro? A może podoba Ci się kultowy model marki Ray Ban Wayfarer lub okulary w kształcie cat-eye? Wolisz okulary inspirowane swingującym stylem lat 60., a może z kwiatowym printem w stylu flower power? W butiku optycznym Fielmann odkryjesz ofertę pełną najróżniejszych okularów przeciwsłonecznych. W każdym z naszych butików optycznych znajdziesz ponad 2000 okularów i okularów przeciwsłonecznych, w tym supermodną kolekcję Fielmann oraz modele od znanych projektantów i wielkich marek jak Christian Dior,Gucci i Rodenstock.

Więcej na temat damskich okularów przeciwsłonecznych

Więcej na temat męskich okularów przeciwsłonecznych

Więcej na temat okularów przeciwsłonecznych dla dzieci


Nie warto ryzykować!

Kupując okulary przeciwsłoneczne w butiku optycznym Fielmann, zawsze możesz mieć pewność, że wszystkie oferowane przez nas okulary noszą znak CE, są więc zgodne z normą DIN EN ISO 12312-1 i rozporządzeniem ŚOI (EU) 2016/425. We własnym laboratorium kontrolujemy właściwości transmisyjne, przydatność w ruchu drogowym oraz ochronę przed promieniowaniem UV.


Nie daj się oślepić promieniom słonecznym!

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych należy sprawdzić czy zapewniona jest odpowiednia i dostateczna ochrona UV, dlatego zawsze należy zwracać uwagę na właściwą kategorię filtra. Kategoria filtra określa intensywność zabarwienia szkła okularowego. Twój optyk w najbliższym butiku optycznym Fielmann chętnie doradzi Ci w zakresie kategorii filtrów i ochrony przed promieniowaniem UV. Czy wiedziałeś, że intensywność promieniowania słonecznego różni się w zależności od szerokości geograficznej? W Fielmann kupisz specjalne okularowe szkła przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV 400 także na podróż do gorących krajów południowych.

Więcej na temat ochrony przed promieniowaniem UV


Uwaga! Ciemne szkła nie chronią automatycznie przed promieniami UV!

Kolor szkieł nie ma nic wspólnego z ochroną przed promieniowaniem. Intensywność zabarwienia decyduje jedynie o ochronie przed rażącym oczy światłem. Optyk w butiku optycznym Fielmann udzieli Ci porady na temat ochrony przed promieniowaniem UV i pomoże przy wyborze odpowiedniej kategorii filtra.

Więcej na temat ochrony przed promieniowaniem UV

Więcej na temat kategorii filtrów


Okulary przeciwsłoneczne w butiku optycznym Fielmann

Decydując się na okulary przeciwsłoneczne możesz wybierać spośród różnych materiałów oprawki np. metalu, tytanu, acetatu czy tworzywa sztucznego. W naszych butikach optycznych dobierzesz okulary przeciwsłoneczne odpowiednie do kształtu swojej twarzy: modele klasyczne takie jak okulary pilotki, wyraziste okulary w stylu retro, kujonki, czy takie o sportowym designie. Masz ochotę podkreślić kontrasty i świadomie poeksperymentować z symetrią konturu twarzy? Dozwolone jest wszystko to, co Ci się podoba! Fielmann oferuje naprawdę bogaty wybór, dlatego odwiedź nasz najbliższy butik optyczny, przymierz swoje wymarzone okulary i skorzystaj z indywidualnej porady.

Więcej na temat mody i trendów


Gwarantujemy korzystne ceny okularów przeciwsłonecznych w butikach optycznych Fielmann

W butikach optycznych Fielmann również okulary przeciwsłoneczne kupisz w gwarantowanie korzystnych cenach. Jeżeli w ciągu 6 tygodni po dokonaniu zakupu w butiku optycznym Fielmann znajdziesz gdzieś indziej taki sam produkt w niższej cenie, przyjmiemy towar z powrotem i zwrócimy Ci pieniądze.

Znajdź najbliższy butik optyczny