„In the Sixties, fashion was about liberation. It was about setting women free; it wasn't about being unable to walk.“

Veruschka von Lehndorff (ikona mody)

Sixties Reinvented
Astrid Saß

Nagle wszystko wibruje: muzyka, moda i sztuka są tak ekscytujące jak nigdy wcześniej. Odwaga, by wbrew wszelkim konwencjom sięgać po nowe. Moda jest nieokiełzana i nie zna granic. Casual to nowoczesna elegancja.

Elektryzujący styl lat 60. od dawna należy do klasyki. W tym sezonie niesamowity powrót w stonowanych odcieniach świętują stylizacje idoli lat sześćdziesiątych: Twiggy, Jean Shrimpton & Co.: spódniczki mini, niedbale połączone z delikatną jedwabną bluzką i żakietem oversize. Kobiece sukienki i szorstki dżins. Płaskie buty ze szpiczastym noskiem lub szpilki zakładane do spodni o dopasowanym kroju podkreślają sylwetkę.

Idealne przesłanie: wąskie okulary! Wyraziste kształty takie jak cateye oraz ciemne kolory eksponują niesamowitą stylizację. Atrakcyjne okulary przeciwsłoneczne w formacie mini przyciągają wszystkie spojrzenia. Są kobiece, nostalgiczne i przede wszystkim pewne siebie. Oklary cateye noszone są teraz niedbale zsunięte na końcu nosa. W ten sposób pokazujemy jednoznacznie, że znamy się na modzie.

Okulary: Fielmann

Model: Inter 2189

Okulary: Vogue

Model: VO 5211S

Okulary: Vogue

Model: VO 5235S

Okulary: Fielmann

Model: Inter 2075

Okulary: Fielmann

Model: Comfort 068

Okulary: Max Mara

Model: MM1327

Okulary: Fielmann

Model: Inter 2194